Well.hr - Baza pracoumilaczy - 6 sposobów na integracje online

6 sposobów na integracje online

2020 rok zafundował nam nową rzeczywistość, w której - pomimo ograniczeń z powodu pandemii - z miesiąca na miesiąc coraz lepiej udaje nam się organizować pracę z dala od biura. Nie zmienia to jednak faktu, że pracujący zdalnie odczuwają jednak ogromną potrzebę osobistego kontaktu, tęsknią  za energią ludzi, luźniejszą atmosferą biurową... O zaletach i wadach pracy z domu powiedziane zostało już wiele. Teraz czas skupić się na tym, co możemy zrobić, by budować więzi, integrować zespół i motywować pracowników.

 

Oto 7 pomysłów na zespołową integracje online.

 

  1. Coffee Break online

Najprostszym, ale - jak się okazuje - pomysłem z kategorii must-have są nieformalne spotkania pracowników za pomocą wybranego i używanego w Waszej firmie komunikatora. Konieczne włączenie kamerek i mikrofonów tak, by wszyscy mogli się do siebie uśmiechnąć :) Pretekstem może być wspólna kawa. Wystarczy 30 minut codziennie o stałej porze. Dobrze jest wspólnie stworzyć wcześniej listę tematów, które mogą zaanimować takie spotkania.
W propozycjach dyskusja na temat filmów/seriali wartych zobaczenia,  pomysły na spędzenie ferii zimowych, ciekawe planszówki na jesienne wieczory... Inspiracji z pewnością nie zabraknie, a przy okazji dowiemy się co o kogo słychać, kto zmienił fryzurę, a kto przemeblował w salonie...

 

  1. Konkursy z nagrodami

Każdy przecież lubi czasem coś wygrać! Można zaproponować konkurs na zrobienie najśmieszniejszego mema biurowego, motywacyjnej fototapety na pulpit albo napisanie fraszki o swoim wyjątkowym zespole. Przy tworzeniu prac konkursowych pracownicy powinni po prostu dobrze się bawić - nagrody to miły efekt uboczny :) Warto zaprezentować wszystkie prace konkursowe podczas spotkania online i wtedy ogłosić zwycięzców. Nagrodą może być voucher na lunch z dostawą do domu lub paczka z gadżetami.  Z resztą sami będziecie wiedzieć najlepiej, co może ucieszyć członków Twojego zespołu.

 

  1. Gry integracyjne online

Takich opcji pojawiło się w sieci ostatnio naprawdę sporo. Warto zwrócić uwagę na przykład na grę kryminalną pt. "Kto zabił pokojówkę?",  czy interaktywny triller na żywo "Decyzje". Dobra zabawa i emocje gwarantowane! Przeróżne gry dostępne są w sieci za darmo, te bardziej zaawansowane są już jednak płatne. Ciekawych pomysłów nie brakuje też firmom eventowym, które specjalizują się w team buildingu dla dorosłych, proponując gry "szyte na miarę", czyli takie, które biorą pod uwagę ilość pracowników, specyfikę danej branży oraz członków zespołu, dla których przygotowywana jest integracja. Przykładem może być Firmowy Challenge, czyli gra z aplikacją mobilną. Quiz ten przygotowany jest interdyscyplinarnie i dotyczy działalności firmy.

 

  1. Las w słoiku

Moim zdaniem absolutny hit! Ciekawe warsztaty online łączące przyjemne z pożytecznym. Każdemu uczestnikowi warsztatów dostarczany jest pakiet roślin i narzędzi, które mają posłużyć w trakcie warsztatu. Następnie, na wspólnej konferencji online, ekspert prowadzi szkolenie teoretyczne i instruuje uczestników jak stworzyć las w słoiku krok po kroku. Własnoręcznie stworzony mikrosystem będzie potem służyć i cieszyć latami. Proekologiczne warsztaty mają nie tylko wymiar edukacyjny, ale również pokazują, że firma dba o środowisko i promuje model biznesu odpowiedzialnego społecznie.

 

  1. Zróbmy razem coś dobrego

Pracownicy dużych korporacji często angażują się w przeróżne akcje charytatywne, zbiórki pieniędzy, akcje społeczne. W tym szczególnym czasie pandemii i mierzenia się z jej skutkami warto zastanowić się jak możemy pomóc komuś, kto tej pomocy szczególnie teraz potrzebuje - razem, jako zespół. O inspiracjach można najpierw porozmawiać w trakcie spotkania online. Może bistro tuż obok siedziby Waszego biura świeci teraz pustkami i potrzebuje klientów, żeby istnieć? Opracujmy plan pomocy - zakup lunch boxów z dostawą do domu albo voucherów do wykorzystania w przyszłości. Może firma, która organizuje latem firmowe kolonie dla Waszych dzieci szuka sposobu, jak do tych wakacji teraz przetrwać? Przecież animatorzy mogą w roku szkolnym poprowadzić  zajęcia artystyczne online lub udzielać dzieciom korepetycji!

 

  1. Wirtualny escape room

Popularność tej rozrywki - mimo upływu lat - nie słabnie. Wymyślane są kolejne interesujące pomysły na urządzanie takich pokoi,  więc dlaczego teraz nie spróbować tego online? Można na przykład udać się do Hogwarts Digital Escape Room inspirowanego oczywiście czarodziejskimi przygodami Harrego Poterra.  Innym pomysłem jest zagranie w Escape Game Online  - Agent X, opartej na zasadach gry miejskiej. Do zabawy wystarczy oczywiście komputer i dobry internet. Organizatorzy obiecują "siłownię umysłową", czyli dużo ciekawych zagadek i - w razie potrzeby - linków z podpowiedziami.

 

 

 

 

Chcesz od nas otrzymać podcast o mental health? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter, gdzie od serca dzielimy się merytoryką i ciekawostkami ze świata wellbeingu

Podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje na temat działalności Well.hr sp z o.o. Administratorem Twoich danych osobowych jest Well.hr sp. z o. o. ul. Polna 5, 43-502 Czechowice – Dziedzice. Dane będą przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, a także promocji własnych produktów i usług. Zgodę można wycofać w każdym czasie poprzez kontakt z: office@well.hr. a jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Więcej informacji znajdziesz w zakładce RODO.Spodobał Ci się artykuł? Podziel się!    Podziel się na Facebooku