Well.hr - Baza pracoumilaczy - <h1 class="article-title">Rodzina, ach rodzina!</h1><h2> Jak wspierać pracowników w godzeniu ról życiowych?</h2>

Rodzina, ach rodzina!

Jak wspierać pracowników w godzeniu ról życiowych?

Większość firm w Polsce zaczynała swoją przygodę z wellbeingiem od wspierania pracowników w godzeniu ról zawodowych i rodzicielskich. Z czasem działania w obszarze dobrostanu pracowników uległy większej demokratyzacji – firmy zauważyły, że młodzi pracownicy rzadziej zakładają rodziny i skoncentrowały się na świadczeniach, z których mogli skorzystać wszyscy, bez względu na swoją sytuację rodzinną.

Pandemia na nowo zwróciła uwagę pracodawców na problem godzenia ról zawodowych i rodzicielskich. Nie można już było powiedzieć: „to nie nasza sprawa”. Od tego, jak rodzice poradzą sobie z opieką nad dziećmi - czy będą w stanie zapewnić im możliwość uczestniczenia w zdalnych lekcjach - zależała ich efektywna praca.

Dziś jesteśmy w sytuacji szczególnej. We wrześniu nasze dzieci wróciły do szkół, wcześniej część z nich ponownie zaczęła chodzić do przedszkoli. Nie wiemy jeszcze, co nas czeka w kolejnych miesiącach. Wiemy jednak, że firmy, które już wcześniej miały przygotowaną ofertę dotyczącą usług opiekuńczych, znacznie sprawniej dostosowywały ją do sytuacji pandemii. Bogatsi o „covidowe” doświadczenia pracodawcy coraz częściej zdają sobie sprawę, że nie uciekną przed koniecznością wspierania pracowników w opiece nad dziećmi i pozostałymi bliskimi. Aktualne pozostają pytania o to, jakiego wsparcia udzielać i jak stworzyć pracownikom warunki do godzenia różnych ról społecznych.

W raporcie „Rodzina, ach rodzina!” przyglądamy się, jak zmienia się współczesna rodzina, jaki wpływ ma na nią środowisko pracy, analizujemy trendy, podpowiadamy rozwiązania sprawdzone przez inne firmy, nie tylko w czasie pandemii. Na przykładach konkretnych pracodawców pokazujemy, jak można wspierać pracowników w różnej sytuacji rodzinnej, jak przeciwdziałać nadmiernym obciążeniom, a także, jak na co dzień tworzyć przyjazne, włączające wszystkich miejsca pracy.

W raporcie przedstawiamy:

  • analizę zmian, jakim podlega współczesna rodzina
  • godzenie ról w dobie work-life integration
  • dlaczego warto wspierać pracowników w godzeniu ról
  • ponad 100 – popartych przykładami - rozwiązań, dzięki którym można tworzyć miejsce pracy przyjazne rodzinie. W tym część szczególnie przydatnych podczas pandemii.
  • komentarze ekspertów z kraju i ze świata,
  • studia przypadku pracodawców, którzy wspierają swoich pracowników w godzeniu różnych ról życiowych, w tym: PwC, PKN ORLEN, BNP Paribas, Loreal, LINK4, Santander, Beiersdorf, Kompania Piwowarska i LOTTE Wedel.

Raport powstał, dzięki naszemu Partnerowi – firmie PwC.

Zapraszamy do lektury!

Pobierz raport

Partner:

Sponsor:

Partnerzy merytoryczni:

Partnerzy wspierający:

Partnerzy medialni:

Kontakt dla mediów:

Joanna.Kotzian@well.hr

Chcesz od nas otrzymać podcast o mental health? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter, gdzie od serca dzielimy się merytoryką i ciekawostkami ze świata wellbeingu

Podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje na temat działalności Well.hr sp z o.o. Administratorem Twoich danych osobowych jest Well.hr sp. z o. o. ul. Polna 5, 43-502 Czechowice – Dziedzice. Dane będą przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, a także promocji własnych produktów i usług. Zgodę można wycofać w każdym czasie poprzez kontakt z: office@well.hr. a jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Więcej informacji znajdziesz w zakładce RODO.Spodobał Ci się artykuł? Podziel się!    Podziel się na Facebooku