Badania American College of Sports Medicine dowodzą, że pracownicy, którzy ćwiczą w czasie pracy, np. w przerwie lunchowej ok 30-60 minut, są średnio o 15% bardziej produktywni w tym dniu. Aktywność sportowa pracowników wpływa na ich kondycję zdrowotną, ogranicza absencję chorobową, jest antidotum na stres, ma duży wpływ na motywację, satysfakcję i zaangażowanie. Dzięki niej pracownicy mają więcej energii i są bardziej skoncentrowani w pracy. Aktywność fizyczna podnosi kreatywność i może prowadzić do powstawania przełomowych idei w biznesie. W Stanach Zjednoczonych i na Zachodzie Europy może ona już dziś stanowić do 20% czasu pracy.
W Polsce karty sportowe są jednym z najbardziej popularnych benefitów, a jednak wciąż ruszamy się za mało – tylko 30% Polaków jest aktywnych fizycznie w stopniu zalecanym przez Światową Organizację Zdrowia. Ministerstwo Sportu i Rekreacji szacuje, że koszty wynikające z braku aktywności Polaków sięgają rocznie 7 mld zł.
Raport „Rusz się! Jak wspierać aktywność sportową pracodawców” został przygotowany z myślą o pracodawcach, którzy chcą razem z nami i naszymi partnerami zachęcać pracowników do większej aktywności fizycznej. Znajdziecie w nim m.in.:
- argumenty dla zarządów (dane i liczby!) za tym, by inwestować w aktywność sportową pracowników,
- blisko 100 dobrych praktyk – konkretnych rozwiązań stosowanych przez organizacje w Polsce i innych krajach świata,
- setki inspiracji dotyczących wspierania aktywności sportowej pracowników – każdy pracodawca znajdzie coś dla siebie,
- studia przypadku:
PwC, PKN Orlen, Leroy Merlin, Kompania Piwowarska, LUX MED, Nationale-Nederlanden, Danone, BPH i DHL
- komentarze ekspertów – sportowców, trenerów, lekarzy sportowych, mówców inspiracyjnych, badaczy i autorów oryginalnych programów,
- podpowiedzi, jak budować zaangażowanie zespołu poprzez sport.
Zainspiruj się raportem i twórz z nami lepsze miejsca pracy.
Partnerem publikacji jest firma PWC.
Spodobał Ci się artykuł? Podziel się!