Well.hr - Baza pracoumilaczy - Nie tylko dla babci i dziadka

Nie tylko dla babci i dziadka

Kiedyś głównie w rolach babci i dziadka, dziś uczą się języków, podróżują, mają konto na Facebooku, chodzą na jogę i są aktywni zawodowo. Po latach zdobywania doświadczeń zajmują stanowiska menadżerskie, zarządzają zespołami i prowadzą strategiczne projekty w firmach. Poza pracą zawodową pełnią różne role – dzieci zajmujących się starszymi rodzicami, rodziców pomagających dzieciom i dziadków. Jak zadbać o pracowników 50 plus?

Poniżej znajdziecie kilka propozycji, jak zadbać o nich w pracy.

  1. Usługi concierge, czyli prywatny asystent. Dzięki niemu pracownicy 50+ będą mieli więcej czasu na życie prywatne, a w tym - na zabawę z wnukami.
  2. Elastyczne godziny pracy. Benefit idealnie wpisujący się w potrzeby osób 50+. Dzięki niemu godzenie aktywności zawodowej z innymi obowiązkami nie będzie już takie trudne. Bez problemu będzie można odebrać wnuczkę z przedszkola, ale też umówić się do lekarza, czy zaplanować wolny dzień na wspólną wycieczkę z dziećmi lub znajomymi.
  3. Rozszerzony pakiet świadczeń zdrowotnych – prywatna opieka medyczna jest już wprawdzie standardem, ale wciąż jest to jeden z najbardziej pożądanych benefitów. Warto uzupełnić podstawową ofertę konsultacji i badań diagnostycznych, biorąc pod uwagę specyficzne potrzeby seniorów. Mile widziane będą też np. usługi fizjoterapeuty czy rehabilitanta.
  4. Dofinansowanie leków -  im jesteśmy starsi, tym częściej zdarza nam się na stałe przyjmować leki, co jest znacznym obciążeniem dla domowego budżetu. Dofinansowanie zakupu leków to prosta i bardzo konkretna forma wsparcia pracownika.
  5. Status zasłużonego pracownika – „Zasłużony pracownik” to brzmi dumnie! Taki status może się wiązać się z szeregiem przywilejów, np. miejscem parkingowym blisko wejścia do biura lub premią jubileuszową. Docenienie lojalności osób pracujących najdłużej to gest pozytywnie odbierany nie tylko przez nagrodzonych, ale również przez pracowników z młodszego pokolenia. Warto o podobnych jubileuszach i związanych z nimi świadczeniach informować cały zespół.
  6. Mentoring odwrócony (Reverse mentoring) – polega na tym, że młodszy wiekiem i stażem pracownik staje się partnerem i wsparciem dla starszego. W zamian może otrzymać wsparcie w nowych dla siebie obszarach. Czego może się nauczyć dyrektor od stażysty? Np. tego, jak szukać informacji w Internecie, jak odnaleźć się w świecie mediów społecznościowych, , jak skutecznie komunikować się z ich pomocą. Korzyści odnoszą obie strony – młodszy pracownik może czerpać garściami z doświadczeń i wiedzy starszego. Polecamy!

Doświadczeni pracownicy to gwarancja rzetelności i doświadczenia zdobywanego latami. Wszystkim pracownikom 50+ (nie tylko babciom i dziadkom) życzymy dużo cierpliwości dla młodszych, nieopierzonych pracowników. Jeszcze wszystkiego się nauczą!

 

Chcesz od nas otrzymać podcast o mental health? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter, gdzie od serca dzielimy się merytoryką i ciekawostkami ze świata wellbeingu

Podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje na temat działalności Well.hr sp z o.o. Administratorem Twoich danych osobowych jest Well.hr sp. z o. o. ul. Polna 5, 43-502 Czechowice – Dziedzice. Dane będą przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, a także promocji własnych produktów i usług. Zgodę można wycofać w każdym czasie poprzez kontakt z: office@well.hr. a jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Więcej informacji znajdziesz w zakładce RODO.



Spodobał Ci się artykuł? Podziel się!    Podziel się na Facebooku